Dom seniora w Dusznikach-Zdroju

Dom opieki Alzheimer

Dom opieki dla chorych na Alzheimera

Wsparcie procesów kognitywnych

Opieka nad chorym na chorobę Alzheimera wymaga empatii, wiedzy medycznej i odpowiedniego środowiska, zapewniającego niezbędne bezpieczeństwo. Świadomość objawów, potrzeb oraz ograniczeń stawianych przez chorobę, jest kluczem do udanej rehabilitacji i możliwie samodzielnego życia. Nasz ośrodek dla chorych na Alzheimera przystosowany jest do podopiecznych o obniżonej sprawności psychicznej, a wykwalifikowany i doświadczony personel zapewnia całodobową troskę. To dzięki niej mieszkańcy Magdalenki czują się komfortowo, mając poczucie spokoju i zaufania. Wierzymy, że stwarzając domową atmosferę, dużo łatwiej jest stawiać czoła codziennym wyzwaniom.

Z chęcią odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.
Zadzwoń 790-518-695

Pobyty dzienne, krótko i długoterminowe

Nasz dom opieki dla osób z Alzheimerem umożliwia pobyt zarówno kilkugodzinny, jak i długoterminowy, z uwzględnieniem opieki całodobowej.

Opieka lekarska

Oferujemy pomoc wykwalifikowanego, doświadczonego i certyfikowanego zespołu lekarzy, pielęgniarek i psychoterapeutów.

Całodobowa opieka

Zespół specjalistów służy swoją pomocą zarówno w dzień, jak i w nocy, zdając sobie sprawę, że choroba Alzheimera opieka wymaga całodobowej troski i uwagi – począwszy od prostych, codziennych czynności, kończąc na złożonych aktywnościach.

"Z miłości do życia"

Powyższe motto przyświeca wszystkim pracownikom Domu Seniora Magdalenka. 

Zadzwoń, przybliżymy Ci szczegóły oferty. 

Choroba Alzheimera domy opieki

Dom Pogodnej starości

Codzienna opieka

Ośrodek dla chorych na Alzheimera Dolny Śląsk – Magdalenka – wyspecjalizowany jest w opiece nad chorymi, którzy cechują się złożonymi i wymagającymi problemami neurologicznymi. Malowniczo położony obiekt sprzyja odpoczynkowi, regeneracji, prostym aktywnościom fizycznym oraz obcowaniu z naturą. Cały proces i podejmowane leczenie nadzoruje lekarz internista i lekarz psychiatra, mający doświadczenie w pracy z osobami starszymi.

W celu rozwoju psychicznego, organizowane są zajęcia terapeutyczne – również o charakterze grupowym, pozwalając tym samym budować relacje z innymi mieszkańcami. Zdając sobie sprawę jak ważna jest sukcesywna i regularna rehabilitacja psychoruchowa, nasze zajęcia organizowane są przez pięć dni w tygodniu.

Duże, przestronne pokoje

Klimatyczne, ustawne i przestronne pokoje stwarzają przytulną atmosferę, zapewniając komfort i bezpieczeństwo wszystkich podopiecznych. Pokoje aranżować można według potrzeb i preferencji osób starszych.

Pięć posiłków dziennie

Zbilansowana dieta, wyposażona jest w niezbędne witaminy, z uwzględnieniem pozostałych, ewentualnych dolegliwości i schorzeń. W przypadku trudności w spożywaniu pożywienia, zespół oferuje swoje pomoc.

Rehabilitacja ruchowa

Chorzy na Alzheimera domy opieki wymagają stałej stymulacji, która spełnia rolę rehabilitacji, a także działań prewencyjnych, wpływających na przebieg choroby.

Dom opieki dla osób chorych na Alzheimera

Wiemy, że domy opieki dla chorych z Alzheimerem powinny spełniać wszystkie wymogi ustawy o pomocy społecznej. Dlatego też starannie wyposażyliśmy obiekt w nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania – poczynając od windy, poprzez salę rehabilitacyjną, jadalnię, pokój dzienny i kaplicę, w której odprawiane są msze dla wszystkich, chętnych podopiecznych. Pełniąc kompleksową pomoc ułatwiamy kontakt z PCPR, NFZ i pozostałymi instytucjami, a procedury opiekuńcze realizujemy w oparciu o dostarczone karty opieki. Każdy przypadek traktujemy z należytą starannością i indywidualnością – rozmawiając z rodziną i planując działania w sposób maksymalnie transparentny.

 

Zalety domu opieki w przypadku opieki nad seniorem z Alzheimerem

Pomocna dłoń

Działamy legalnie

Posiadamy decyzję Wojewody Dolnośląskiego, zezwalającego na działalność i oferowaną przez nas pomoc.

Opieka duszpasterska

Wiemy, jak ważna jest posługa kapłańska, będąca nieodzowną wartością dla osób starszych. Dlatego też posiadamy prywatną kaplicę, w której odprawiane są cotygodniowe msze.

Rozrywka

Organizujemy zajęcia, które dostosowane są do możliwości i sprawności mieszkańców. Część z nich odbywa się grupowo, wpływając na wzajemne relacje i atmosferę w naszym domu opieki.

Magdalenka, ośrodek opieki dla osób chorych na Alzheimera


Zachęcamy – zarówno opiekunów, jak i przyszłych mieszkańców – do kontaktu telefonicznego, nasi pracownicy z chęcią przybliżą Państwu naszą ofertę

+48 790 518 695