Dom seniora w Dusznikach-Zdroju

Dom opieki z rehabilitacją

Opieka nad osobami starszymi wymaga nie tylko empatii i zaangażowania, ale także specjalistycznej pomocy medycznej. Obok zajęć rekreacyjnych i terapii grupowych, niezwykle ważne jest podejmowanie regularnej rehabilitacji, zwłaszcza w przypadku trwałych urazów powypadkowych lub schorzeń na tle układu ruchu.

Nasz ośrodek opiekuńczo rehabilitacyjny stwarza przestrzeń do usprawniania ruchowego osób starszych, tworząc zajęcia ogólno-usprawniające, poprawiające w ten sposób wydolność krążeniowo-oddechową, rozbudowując tkankę mięśniową i wspomagając układ oddechowy.

Opieka fizjoterapeuty

Zajęcia rehabilitacyjne prowadzone są przez wykwalifikowany, doświadczony i certyfikowany zespół fizjoterapeutów i pielęgniarek. Wszystkie ćwiczenia wykonywane są pod opieką prowadzących, zmniejszając tym samym ryzyko urazu.

Zróżnicowane zajęcia

Zajęcia rehabilitacyjne prowadzone są przez wykwalifikowany, doświadczony i certyfikowany zespół lekarzy i pielęgniarek. Wszystkie ćwiczenia wykonywane są pod opieką prowadzących, zmniejszając tym samym ryzyko urazu. Zarówno stałe cykle sesji rehabilitacyjnych, jak i pojedyncze ćwiczenia tworzone są z myślą o naszych podopiecznych. Tworząc harmonogram i plan zajęć uwzględniamy różnorodny poziom sprawności oraz indywidualne potrzeby osób starszych – zarówno pod kątem prowadzonej dotychczas aktywności, jak i towarzyszących schorzeń. Ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny dla osób starszych Magdalenka wyposażony jest w wysokiej jakości sprzęt medyczny, umożliwiający przeprowadzenie profesjonalnych zajęć rehabilitacyjnych.

Profesjonalny sprzęt

Ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny dla osób starszych Magdalenka wyposażony jest w wysokiej jakości sprzęt medyczny, umożliwiający przeprowadzenie profesjonalnych zajęć rehabilitacyjnych.

Ośrodek rehabilitacyjny dla osób starszych

Nasz ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny dla seniorów stworzył szereg zajęć rehabilitacyjnych z myślą o pacjentach cierpiących na bóle kręgosłupa oraz schorzenia ortopedyczne. Sesje prowadzone przez wykwalifikowany zespół specjalistów uwzględniają źródło powstałego urazu, ograniczenia pacjenta oraz pozostałe, towarzyszące schorzenia.

Zajęcia mają na celu wspomóc pozostałe leczenie farmakologiczne, poprawiając tym samym komfort życia. Ze względu na potrzeby pacjenta i powstające ograniczenia ruchowe wiele sesji rehabilitacyjnych stwarza rolę prewencji przed rozwijającymi się, ewentualnymi schorzeniami. Dlatego też wszystkie ćwiczenia dobierane są indywidualnie, pod okiem wykwalifikowanego zespołu medycznego.

Rehabilitacja dla seniorów

Szacuje się, że prawie 80% osób starszych cierpi na chorobę zwyrodnieniową, uniemożliwiającą sprawne i samodzielne funkcjonowanie. Stały, uporczywy ból w obrębie stawów obwodowych i kręgosłupa przyczynić się może do znacznego ograniczenia możliwości ruchowych pacjenta. Dlatego też ośrodek rehabilitacyjny dla osób starszych powinien stwarzać przestrzeń do gimnastyki z zastosowaniem technik rozluźniających, których głównym zadaniem jest poprawić ruchomość stawów.

Po więcej informacji i w przypadku pozostałych pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub poprzez poniższy formularz kontaktowy. Nasz ośrodek rehabilitacyjny dla seniorów udzieli wszelkich odpowiedzi zarówno podopiecznym, jak i ich najbliższym.

Działamy legalnie

Posiadamy decyzję Wojewody Dolnośląskiego, zezwalającego na działalność i oferowaną przez nas pomoc.

Opieka duszpasterska

Wiemy, jak ważna jest posługa kapłańska, będąca nieodzowną wartością dla osób starszych. Dlatego też posiadamy prywatną kaplicę, w której odprawiane są cotygodniowe msze.

Rozrywka

Organizujemy zajęcia, które dostosowane są do możliwości i sprawności mieszkańców. Część z nich odbywa się grupowo, wpływając na wzajemne relacje i atmosferę w naszym domu opieki.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, nasi pracownicy z chęcią przybliżą Państwu naszą ofertę

+48 790 518 695

Zadzwoń!

Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania