Zajęcia terapeutyczne

Terapia zajęciowa przyczynia się do podtrzymania i rozwoju funkcji kognitywnych osób starszych. Jest to metoda rehabilitacji fizycznej, psychicznej oraz emocjonalnej. W Domu Seniora Magdalenka opiera się na współpracy osoby starszej z terapeutą. Wykonywane w trakcie terapii zwykłe czynności domowe, oraz proste prace artystyczne nadają życiu sens, pozwalają osobie rehabilitowanej czuć się produktywnym członkiem społeczeństwa.

W Domu Seniora Magdalenka obok aktywności stricte fizycznej, terapia zajęciowa jest ważnym filarem wsparcia osób starszych. Bloki zajęć terapeutycznych odbywają się codziennie, pod czujnym okiem terapeuty zajęciowego. Zajęcia prowadzone są dwa razy dziennie. Rano bezpośrednio po śniadaniu, oraz popołudniu. W weekendy organizujemy wyjścia grupowe poza ośrodek.

Terapia zajęciowa w domu opieki

W domu opieki Magdalenka prowadzimy wiele różnych form zajęciowych, aby umilić i urozmaicić pobyt osobom starszym. Wszystkie zajęcia dostosowywane są indywidualnie do możliwości uczestników. Celem naszych działań jest optymalizacji sprawności psychicznej, fizycznej oraz umysłowej naszych mieszkańców.

Najczęściej prowadzone zajęcia w Domu Seniora Magdalenka:

 • Zajęcia kulinarne - ulubiona forma terapii wśród mieszkańców Domu Seniora Magdalenka. Pod kierunkiem terapeuty mieszkańcy mierzą się z kulinarnymi wyzwaniami. Placki ziemniaczane, ręcznie lepione pierogi ? Dla naszych podopiecznych to żaden problem!
 • Muzykoterapia - stare powiedzenie głosi: "muzyka łagodzi obyczaje". W naszym domu opieki stosujemy muzykę, i elementy rytmiki w celu łagodzenia napięć emocjonalnych oraz poprawy dobrostanu mieszkańców.
 • Arteterapia – inaczej leczenie sztuką między innymi: plastyką, ruchem lub literaturą. Ten rodzaj terapii nie opiera się na zdolnościach tylko na ekspresji twórczej mieszkańców. W bezpiecznym środowisku, wolnym od ocen mieszkańcy mają możliwość uzewnętrznienia swoich emocji.
 • Dogoterapia - to rodzaj zajęć motywacyjnych. Wspólne ćwiczenia z psem, mimo że stosunkowe proste niosą wiele korzyści dla zdrowia.
 • Zajęcia taneczne - Wspólny taniec w trakcie organizowanych przez nasz Dom Opieki urodzin i imienin to idealna forma poprawy kontaktów międzyludzkich, oraz budowania harmonii z własnym ciałem.

DOM SENIORA MAGDALENKA POWSTAŁ

Z miłości do życia

790-518-695

Pozytywny wpływ terapii zajęciowej

Mieszkańcy dzięki udziałowi w terapii zajęciowej budują poczucie własnej wartości, oraz samodzielność. Wykonywanie codziennych czynności staje się dla nich mniejszym obciążeniem i podchodzą do nich z większą wytrwałością i spokojem. Aktywny udział w zajęciach terapeutycznych sprawia, że mieszkańcy czują się członkami Magdalenkowej społeczności. Ponadto jest to sposób na obniżenie napięcia nerwowego. Różne formy terapii pozwalają zrzucić emocjonalny ciężar z barków naszych mieszkańców. Liczne zajęcia poza naszym domem budują więź ze środowiskiem zewnętrznym i zapobiegają uczuciu wykluczenia. Dzięki terapii mieszkańcy czują się potrzebni.

Dom Seniora Magdalenka

Poznaj naszą ofertę!

Zobacz jak wygląda opieka w domu Seniora stworzonym z miłości do życia
OFERTA

Opinie

 • Z całego serca pragnę podziękować Personelowi Domu Seniora" Magdalenka" za uratowanie życia mojej Mamie oraz wspaniałą opiekę. Mama po kilku ciężkich operacjach była w tragicznym stanie. Obecnie czuje się coraz lepiej. Jest bardzo zadowolona z opieki i z pobytu w ośrodku.

  Edu 008 Avatar Edu 008
  1 marca 2021
 • Ogromne podziękowania dla Pani pielęgniarki Agnieszki Kozieł za profesjonalną i troskliwą opiekę nad moją ciężko chorą Mamą.Dziekuję również wszystkim pracownikom Domu Seniora "Magdalenka "za wspaniałe dbanie o moją Mamę oraz stworzenie przyjaznej i rodzinnej atmosfery, jaka panuje w ośrodku"Magdalenka".

  Mamma Mia Avatar Mamma Mia
  25 lipca 2021
 • Pani Agnieszka w recepcji bardzo pomocna.

  Marek A. Łuczyński Avatar Marek A. Łuczyński
  28 marca 2023
OFERTA
WYZNACZ TRASĘ
GALERIA
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram