Jak wybrać dom opieki dla seniora?

Podjęcie decyzji o umieszczeniu osoby starszej w domu opieki nie jest łatwe. Trud ten związany jest przede wszystkim z koniecznością zapewnienia jak najlepszej opieki naszym najbliższym, którzy dotychczas byli samodzielni i pełni sił.  Niestety przychodzi taki czas, gdy osoba starsza nie jest w stanie sama funkcjonować, a mimo naszych usilnych starań nie jesteśmy jej w stanie zapewnić kompleksowej opieki. Jedną z możliwości jest znalezienie miejsca, w którym nasi rodzice, bądź bliscy w podeszłym wieku otrzymają fachową pomoc i opiekę całodobową.

Czym kierować się przy wyborze najodpowiedniejszego domu seniora?

Jakie cechy powinien mieć Twój dom opieki?

Rodzina, która szuka odpowiedniego miejsca dla osoby starszej musi wziąć pod uwagę kilka aspektów. Jednym z najważniejszych czynników, które wpływają na wybór domu opieki jest sposób traktowania wszystkich podopiecznych. W końcu chcemy, aby bliska nam osoba miała zapewnioną należytą opiekę i czuła się bezpiecznie w nowym miejscu zamieszkania. W Domu Seniora ‘’Magdalenka’’ zapewniamy profesjonalną opiekę lekarzy, pielęgniarek i psychoterapeutów, którzy organizują zajęcia indywidualne i grupowe, a personel jest dostępny dla podopiecznych 24 godziny na dobę. Oferta terapii zajęciowej czy spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu pozwoli seniorom na odpoczynek, relaks oraz możliwość podtrzymania sprawności ruchowej i rozwinąć zasoby poznawcze podopiecznych. Każde zajęcia są dostosowywane pod możliwości chorych.

Kolejnym ważnym czynnikiem wpływającym na wybór domu seniora jest lokalizacja. Rodzina chcąc odwiedzać bliską osobę szuka miejsca możliwie niedaleko swojego miejsca zamieszkania, co ułatwi częste spotkania. Nasz ośrodek znajduje się Dusznikach Zdrój, w urokliwym miejscu niedaleko Wrocławia.

DOM SENIORA MAGDALENKA POWSTAŁ

Z miłości do życia

790-518-695

Ważne cechy domu opieki.

Dobry dom seniora charakteryzuje się profesjonalnym podejściem do podopiecznych i dbałością o szczegóły. W naszym ośrodku dieta ustalana jest w zależności od potrzeb, a personel gotowy do pomocy przy spożyciu posiłków. Szukając odpowiedniego miejsca dla osoby starszej warto wybrać się na wizytę kontrolną. Pozwoli to na samodzielną ocenę ośrodka i pomoże przy podjęciu racjonalnej decyzji o wyborze domu opieki. W naszej ofercie znajduje się możliwość dziennego lub krótkoterminowego pobytu i tym samym obserwacji czy osoba bliska będzie czuła się komfortowo w domu seniora.

Ostatnią kwestią, na którą trzeba zwrócić uwagę, jest atmosfera panująca w ośrodku. Miły personel, wykwalifikowana kadra lekarska i profesjonalne podejście do podopiecznych jest niezwykle istotną kwestią. Atmosfera w domu opieki powinna być ciepła i rodzinna. Zapewnienie takich warunków, w połączeniu z przystosowaniem do potrzeb wymagających pacjentów, którzy mają różne schorzenia i wymagają empatii, cierpliwości i wiedzy medycznej, gwarantuje osobom starszym zastąpienie domu rodzinnego. Jest to też miejsce, gdzie mogą zawrzeć nowe przyjaźnie i znajomości, co jeszcze bardziej pomoże im w adaptacji w nowym otoczeniu.

Dom Seniora Magdalenka

Poznaj naszą ofertę!

Zobacz jak wygląda opieka w domu Seniora stworzonym z miłości do życia
OFERTA

Opinie

 • Pragnę polecić DOM Seniora Magdalena w Dusznikach Zdroju. Celowo słowo DOM napisałem wielkimi literami, bowiem atmosfera tam stworzona przez personel, także samych pensjonariuszy do tego stopnia przypomina tę domową, że moja Mama jest przekonana, że przebywa właśnie w domu. Przyjazne otoczenie, jakość wyżywienia, urządzenie pokojów oraz części wspólnej, i przede wszystkim miły i kompetentny personel, zasługują na pochwałę. Polecam tym, którzy znajdą się w życiowej potrzebie znalezienia przystani na jesień życia dla swoich bliskich. R. Zalewski

  thumb Radosław Zalewski
  22 lipca 2020
 • Mam pewien zasób wiedzy dotyczący domów seniora z racji mojego taty, który od wielu lat boryka się z poważnymi ograniczeniami fizycznymi po przebytym udarze oraz ze względu na schorzenia towarzyszące. Oceniam, że Dom Seniora Magdalenka proponuje seniorom bardzo dobrą opiekę socjalną, zakwaterowanie i wyśmienitą kuchnię, która nie jest kateringiem. Mój tato docenia również rehabilitację i masaże, którymi został objęty w ramach NFZ. Na moją wysoką ocenę wpływa również to, że cały czas jest bardzo dobry kontakt z osobami decyzyjnymi, które szybko i skutecznie reagują na wszelkie przekazywane uwagi. Serdeczne podziękowania dla Pani Agnieszki i Pani Katarzyny. Wprawdzie dostępność do lekarzy specjalistów, szpitala czy rozszerzonych badań specjalistycznych jest, ale z przekazanych informacji transport do takich miejsc odbywa się za dodatkową opłatą - prawdopodobnie ze względu na odległości. Na szczęście w przypadku taty nie było na razie potrzeby korzystania z takich świadczeń co bez wątpienia jest również zasługą personelu oraz opieki, jaką tata został otoczony. Wydaje się, że problem kosztów transportu jest do przemyślenia, albowiem w ośrodku, w którym tato przebywał poprzednio tego typu świadczenia były realizowane w ramach NFZ. Wszystkim Pracownikom Magdalenki serdecznie dziękuję. Joanna z Wrocławia.

  thumb Asia Mirecka
  9 maja 2021
 • Mój tato był tu przez rok pod opieką zaangażowanych i troskliwych ludzi. Jeśli mu coś doskwierało to raczej to był stan zdrowia i ograniczenia ruchowe z jakimi przyszło mu się zmierzyć. Kontakt z personelem jaki jest możliwy dla rodziny sprawił, że nie mieliśmy wątpliwości i lęku o oddanie w ich ręce bliskiej osoby. Tato trafił tu po całkowitej utracie wzroku i byłby pewnie tu nadal gdyby ośrodek miał w swojej ofercie mieszkania wspomagane. Obecnie tato przebywa w innym miejscu w mieszkaniu gdzie uczy się na nowo samodzielności. Gdyby jednak w przyszłości zmuszeni bylibyśmy do skorzystania z pełnych usług opieki nad chorym bez wachania ponownie zgłosilibyśmy się do Magdalenki.

  thumb Alicja Okoniewska
  23 września 2022
OFERTA
WYZNACZ TRASĘ
GALERIA
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram