Jak wybrać dom opieki dla seniora?

Podjęcie decyzji o umieszczeniu osoby starszej w domu opieki nie jest łatwe. Trud ten związany jest przede wszystkim z koniecznością zapewnienia jak najlepszej opieki naszym najbliższym, którzy dotychczas byli samodzielni i pełni sił.  Niestety przychodzi taki czas, gdy osoba starsza nie jest w stanie sama funkcjonować, a mimo naszych usilnych starań nie jesteśmy jej w stanie zapewnić kompleksowej opieki. Jedną z możliwości jest znalezienie miejsca, w którym nasi rodzice, bądź bliscy w podeszłym wieku otrzymają fachową pomoc i opiekę całodobową.

Czym kierować się przy wyborze najodpowiedniejszego domu seniora?

Jakie cechy powinien mieć Twój dom opieki?

Rodzina, która szuka odpowiedniego miejsca dla osoby starszej musi wziąć pod uwagę kilka aspektów. Jednym z najważniejszych czynników, które wpływają na wybór domu opieki jest sposób traktowania wszystkich podopiecznych. W końcu chcemy, aby bliska nam osoba miała zapewnioną należytą opiekę i czuła się bezpiecznie w nowym miejscu zamieszkania. W Domu Seniora ‘’Magdalenka’’ zapewniamy profesjonalną opiekę lekarzy, pielęgniarek i psychoterapeutów, którzy organizują zajęcia indywidualne i grupowe, a personel jest dostępny dla podopiecznych 24 godziny na dobę. Oferta terapii zajęciowej czy spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu pozwoli seniorom na odpoczynek, relaks oraz możliwość podtrzymania sprawności ruchowej i rozwinąć zasoby poznawcze podopiecznych. Każde zajęcia są dostosowywane pod możliwości chorych.

Kolejnym ważnym czynnikiem wpływającym na wybór domu seniora jest lokalizacja. Rodzina chcąc odwiedzać bliską osobę szuka miejsca możliwie niedaleko swojego miejsca zamieszkania, co ułatwi częste spotkania. Nasz ośrodek znajduje się Dusznikach Zdrój, w urokliwym miejscu niedaleko Wrocławia.

DOM SENIORA MAGDALENKA POWSTAŁ

Z miłości do życia

790-518-695

Ważne cechy domu opieki.

Dobry dom seniora charakteryzuje się profesjonalnym podejściem do podopiecznych i dbałością o szczegóły. W naszym ośrodku dieta ustalana jest w zależności od potrzeb, a personel gotowy do pomocy przy spożyciu posiłków. Szukając odpowiedniego miejsca dla osoby starszej warto wybrać się na wizytę kontrolną. Pozwoli to na samodzielną ocenę ośrodka i pomoże przy podjęciu racjonalnej decyzji o wyborze domu opieki. W naszej ofercie znajduje się możliwość dziennego lub krótkoterminowego pobytu i tym samym obserwacji czy osoba bliska będzie czuła się komfortowo w domu seniora.

Ostatnią kwestią, na którą trzeba zwrócić uwagę, jest atmosfera panująca w ośrodku. Miły personel, wykwalifikowana kadra lekarska i profesjonalne podejście do podopiecznych jest niezwykle istotną kwestią. Atmosfera w domu opieki powinna być ciepła i rodzinna. Zapewnienie takich warunków, w połączeniu z przystosowaniem do potrzeb wymagających pacjentów, którzy mają różne schorzenia i wymagają empatii, cierpliwości i wiedzy medycznej, gwarantuje osobom starszym zastąpienie domu rodzinnego. Jest to też miejsce, gdzie mogą zawrzeć nowe przyjaźnie i znajomości, co jeszcze bardziej pomoże im w adaptacji w nowym otoczeniu.

Dom Seniora Magdalenka

Poznaj naszą ofertę!

Zobacz jak wygląda opieka w domu Seniora stworzonym z miłości do życia
OFERTA

Opinie

 • Dziękuję całemu personelowi medycznemu tj pielegniarce Pani Agnieszcze za opiekę nad naszą mama.Pani Walerianie za pracę która wklada w leczeniu tak ciężkiej przypadłości u naszej mamy tzn pęcherzycy.Paniom opiekunką medycznym za cierpliwość i troskę.Dziekuje również Pani Agnieszce z recepcji za kompetencje ,życzliwy usmiech i szybka reakcję gdy potrzebowaliśmy pomocy.Obysmy zawsze obracali się wśród tak miłych i ciepłych ludzi.J.Daszkiewicz

  Jadwiga Nega Avatar Jadwiga Nega
  27 sierpnia 2023
 • Gorąco polecam Dom Seniora „Magdalenka”!!! Serdeczne podziękowania za troskliwą opiekę nad 33letnim mężem chorym na Alzheimera. Personel wzorowy. Wspaniały kontakt i podejście do chorych. Posiłki mężowi bardzo smakują, zajęcia terapeutyczne są bardzo kreatywne i chory może poczuć się jak w domu. To pierwszy pobyt, ale na pewno nie ostatni! P O L E C A M w 100%

  Madna Avatar Madna
  27 lipca 2021
 • Polecam z czystym sumieniem „Magdalenkę”. Tato po dwumiesięcznym pobycie ani myśli wracać do domu:). W szczególności pozdrawiam Panie z recepcji. Dokonały niemożliwego.

  Mariusz Ratajczak Avatar Mariusz Ratajczak
  23 października 2023
OFERTA
WYZNACZ TRASĘ
GALERIA
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram